Ako sa tu dnes žije...

Autor: Jaroslav Spodniak | 1.2.2015 o 21:05 | Karma článku: 3,46 | Prečítané:  257x

Život ako taký, je dnes komplikovaný, ale nie je neprekonateľný, pretože s problémami sa borili ľudia od nepamäti. Ako žiť aby sme žili plnohodnotne a správne? Človek, ktorý má hodnoty "vštepované" od malička je v dospelosti oveľa rozhľadenejší ako iní, ktorí si žijú ako chcú. Prečo je tomu tak?

Dnes je vítané ba dokonca žiadané byť originálny a jedinečný. Ako to dosiahnuť? V jednote je sila. Toto heslo už dávno neplatí. Prečo? Lebo dnes po kolektivizácií, je moderný individualizmus. Moja sloboda končí tam, kde začína Tvoja. Tento princíp je veľmi relatívny a relativita je ďalší pojem, ktorý sa relativizuje. Sloboda by mala ísť ruka v ruke so zodpovednosťou. Potom by to inak fungovalo. Aj v rodinách je to podobne. Ak dieťaťu dajú rodičia slobodu a nepovedia mu o zodpovednosti, tak to môže veľmi zle dopadnúť. To čo človek zažije do veku 7 rokov od okolia, tak s tým žije celý svoj život. Nie každý mal detstvo ideálne a preto sa snaží v živote hľadať to, čo by mu dalo pocit, že je jedinečný. Človek, ktorý túži byť docenený sa väčšinou pridá do nejakej menšinovej skupiny, v ktorej sa cíti niekým. Ak mu to dodáva pocit sebavedomia, potom sa cíti tak, že konečne je na správnom mieste a šíri myšlienky, ktoré dostal od okolia. Je to akoby poďakovanie sa za prijatie, ktoré sa mu nedostalo napr. v rodine.

Preto je potrebné venovať sa hlavne deťom, či už v rodinách alebo v detských domovoch a ukázať im ako sa správame my (dospelí). Pretože dieťa sa prirodzene učí napodobňovaní toho, čo vidia okolo seba.

Zodpovednosť je hlavne na dospelých. Ak sa budú rodiny dostatočne venovať deťom a budú im ukazovať princípy morálky hlavne vo svojich životoch a nebudú o nich len hovoriť, tak je predpoklad, že dieťa príjme hodnoty za svoje a bude ich realizovať aj vo svojich životoch.

Treba byť hlavne príkladom takých hodnôt, ktoré sú trvalé a nie sú "trendy" iba v určitom úseku dejín. Ak by sa nám teraz podarilo ako dospelým učiť svoje deti napr. len 10 Božích prikázaní a deti by ich prijali, tak by sa veľa vecí, ktoré sú dnes nepredstaviteľné razom zmenili. Je to o zodpovednosti nás smerom k deťom. Raz dospelí budú starí a deti dospelí. Ako sa my zachováme k deťom, tak potom potom sa zachovajú oni k nám a ak je dnes eutanázia a interrupcie ojedinelé, tak v budúcnosti môžu byť bežné, ale tým sa obmedzí možnosť žiť alebo narodiť sa ľuďom. Potom sa staneme bohmi a budeme rozhodovať o všetkom. 

Ak sa chce dostať ľudstvo ako také do takejto situácie, kedy pre nich nič tradičné nebude prirodzené, tak potom sme na tej správnej ceste do pekla.

Vždy sa dá zmeniť smerovanie, preto verím, že aj v tejto dobe sa dokážu ľudia triezvo pozrieť na svet a zmeniť svoj postoj aby sa história starovekého Ríma neopakovala.

Tak nám Pán Boh pomáhaj.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?